VitalClub.pl

Skuteczne osiąganie celów

Opublikowano: 08-03-2021

Wróć do spisu artykułów


Wyznaczanie sobie celów daje wiele korzyści. Współczesne życie przy­nosi wiele nagłych zmian. Wyznaczanie celów umożliwia nam wpływanie na ich kierunek - daje poczucie, że mamy te zmiany pod kontrolą. Nie musimy już zmagać się z przekonaniem, że nasze życie zależy od innych ludzi czy od przypadku. Ponadto cele nadają życiu znaczenie i  sens. Osiąganie ich powodu­je, że stajemy się szczęśliwsi i bardziej pozytywnie nastawieni. Są narzędziem pozwalającym wzmocnić poczucie włas­nej wartości i pewność siebie.

Spisując swoje cele, albo najlepiej nanosząc nasze cele na Mapę marzeń - czy naniesienie na papier tego o czym marzymy i do czego dążymy utrzymujemy naszą wizję w umyśle i wizualizujemy sobie, że już to osiągnęliśmy.

 

Jak formułować swoje cele - by je skutecznie osiągnąć i dobić do portu:

  1. Skupiaj się na tym czego chcesz - nie odwrotnie – zapisuj co chcesz osiągnąć a nie to, czego nie chcesz. Nasz umysł przyciąga to, o czym najczęściej myślimy. Nasz mózg nie zna znaczenia słowa NIE.
  2. Myśl tu i teraz – podświadomość nie zna przyszłości, jest tylko TERAZ. Zapisuj cel tak jakbyś już go osiągnął..
  3. Skup się na szczegółach -określ  dokładnie opisz to co chcesz osiągnąć, jak ma to wyglądać. Zwizualizuj sobie, a nawet przenieś na kartkę i powieś nad biurkiem.
  4. CEL musi być mierzalny – aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy cel został osiągnięty musimy wiedzieć od czego zależy wynik ? Zastanów się, co się zmieni, w jaki sposób poznasz że już masz to, czego pragniesz. Jak uczcisz zdobycie celu?
  5. Ważność celu – każdy cel powinien mieć odpowiednią wielkość. Jeśli jest zbyt duży - podziel go na kawałki. Ustal dla każdego z nich osobną datę osiągnięcia.
  6. Zgodny z Twoimi wartościami – zastanów się, czy jest on zgodny z Twoimi wartościami? Czy nie zaburzy on czegoś w Twoim życiu? 

WYZNACZANIE CELU

  1. Sformułuj swój cel w sposób pozytywny i napisz datę jego osiągnięcia
  2.  Wymień 5 rzeczy, które stracisz jeśli nie osiągniesz celu. Wyobraź sobie sytuację, w której nie osiągnąłeś celu - jak się czujesz ?
  3. Wymień jak najwięcej rzeczy które zyskasz jeśli cel osiągniesz. Im więcej powodów dasz swojemu nieświadomemu umysłowi - tym łatwiej i szybciej przyciągniesz cel!
  4. Codziennie wykonuj jakieś działanie, które będzie zbliżać Cię do osiągnięcia celu. Pamiętaj, że lepiej działać systematycznie i  małymi kroczkami.

Pamiętaj, że nie ma rzeczy niemożliwych, a każdy - nawet największy cel można zrealizować.

 

Powodzenia

VitalClub.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję