VitalClub.pl

Szyszynka – Dom Twojego organizmu

Opublikowano: 20-03-2021

Wróć do spisu artykułów


Szyszynka – Dom Twojego organizmu

                Od zarania dziejów, narządy człowieka budzą zarówno wiele emocji, jak i mnóstwo domysłów. Część z nich jest rozwiewana wraz z postępem nauki, jednakże wciąż ciało ludzkie kryje przed nami dużo tajemnic, które być może nigdy nie zostaną do końca wyjaśnione. Jednym z takich narządów, wokół którego wyrosło wiele legend jest szyszynka. Ten niewielki gruczoł znajdujący się w środkowej części mózgu ma wpływ na funkcjonowanie człowieka – dosłownie – w każdej porze dnia i nocy. Funkcji szyszynki jest tak wiele, że zaczęła ona być określana jako siedziba duszy. Oczywiście na naukowe potwierdzenie tego stwierdzenia przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać, jednakże niewątpliwym pozostaje fakt ogromnego wpływu na funkcjonowanie i regulowanie naszego organizmu.

            Nie pytaj co szyszynka może zrobić dla Ciebie, tylko co Ty możesz zrobić dla szyszynki.

            Parafrazując oczywiście słowa JF Kennedy’ego, możesz sprawić, by Twoje zaangażowanie przyniosło wymierne skutki zarówno dla Ciebie, jak i dla otoczenia.

W jaki sposób pobudzić szyszynkę do lepszego działania? Szyszynce z reguły pomaga to, co pozytywnie wpływa na cały organizm. Przede wszystkim styl życia – zmieniając nawyki żywieniowe, ograniczając stres czy zwiększając ruch, z pewnością po krótkim czasie odczujemy widzialne i wymierne rezultaty. A szyszynka – gestami naszego organizmu – z pewnością nam za to podziękuje. Zmiana stylu życia to pierwszy i elementarny punkt przemiany naszego organizmu w niedoścignioną maszynę.

W XXI wieku nasza mała przyjaciółka, szyszynka, musi się zmagać z nieznanymi dotąd wrogami. Bo kto, sto lat temu, zasypiałby przy włączonym telewizorze? W celu poprawienia skuteczności tego organu, warto na czas snu odciąć się od wszelkiej elektroniki, migających sygnałów świetlnych, czy nieregularnych bodźców, które zaburzają płynny sen.

Detoks organizmu również wpływa pozytywnie na działanie szyszynki. Niekiedy zdarza się, że nawet dobrze odżywiony organizm potrzebuje czasami oczyszczenia. Warto podarować sobie dar oczyszczenia organizmu, który po takim „zabiegu” może się „odmłodnić” o kilka lat. W tym miejscu warto zaznaczyć, że na rynku spotkać można dobrej jakości naturalne produkty w postaci sprawdzonych suplementów, które sprzyjają procesom oczyszczania.

Na koniec – a raczej powinno się powiedzieć – na początek!- dobre samopoczucie. Poprawna kondycja organizmu, właściwy sposób myślenia oraz prawidłowe zachowanie to klucz do dobrego samopoczucia. Nie ma nic lepszego niż dobry nastrój i jasność myślenia, dzięki którym czujemy się najzwyczajniej wspaniale!

 

VitalClub.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję