VitalClub.pl

Miłość w sypialni

Opublikowano: 24-03-2021

Wróć do spisu artykułów


Zbliżenia pomiędzy partnerami są niezwykle ważną częścią życia każdego dorosłego i zdrowego człowieka. Kojarzy nam się głównie z przyjemnością i pozytywnymi doznaniami. Jednak nie każdy wie, że regularne zbliżenia wpływają na nasz organizm, nasze zdrowie i samopoczucie.  Co się tak naprawdę dzieje w naszym organizmie gdy mamy satysfakcjonujące życie erotyczne?

Z jakiego właściwie powodu ma on wpływać na nasze zdrowie ? Wiadomo, że podczas zbliżeń nasz organizm wytwarza endorfiny, ale aby nasze życie seksualne dało nam   spełnienie i kwintesencję szczęścia potrzebna jest zdrowa relacja z partnerem. Partnerstwo wymaga aktywności, otwartości i chęci budowania trwałej i dobrej, zdrowej relacji - tylko wówczas ma on największą wartość dla związku i dla naszego zdrowia .

Naukowcy udowodnili, że zachodzi związek pomiędzy fizycznym zbliżeniem pomiędzy partnerami, a pracą mózgu. Dobroczynne właściwości współżycia  z partnerem zostały potwierdzone przez kardiologów, endokrynologów, neurologów, dermatologów i wielu innych specjalistów w dziedzinie medycyny.

Podczas współżycia poziom szkodliwych dla mózgu hormonów stresu zmniejsza się. Warto wiedzieć, że hormony stresu są niezwykle toksyczne dla mózgu powodują bowiem obumieranie komórek nerwowych. Zdrowy i udany seks ma zbawienny wpływ na psychikę człowieka – dzieję się tak ponieważ podczas uprawiania seksu wydziela się serotonina – która odpowiada za pozytywny nastrój i dobry humor. Poprzez lepsze dotlenienie mózgu dzięki współżyciu nasza kreatywność wzrasta. Dopamina wytwarzana podczas doznawania przyjemności, jaką bez wątpliwości jest udana "miłość w sypialni" - sprawia, że jesteśmy szczęśliwszymi ludźmi.

Długowieczność, a współżycie? Są przesłanki, które pozwalają nam wierzyć, że wpływa on na długość życia. Podczas współżycia wytwarza się DHEA czyli hormon  długowieczności.

Zbliżenia fizyczne pomiędzy kochankami wspomagają pracę serca. Naukowcy potwierdzili, że mężczyźni, którzy regularnie i często współżyją  zapadają w dużo mniejszym stopniu na choroby serca niż mężczyźni, którzy współżyją z partnerką raz w miesiącu lub rzadziej.  Wytrysk zapobiega rakowi prostaty.

 

Również kobiety powinny docenić zalety tego "sportu".  Udowodniono, że nasienie mężczyzny ma podobne działanie do progesteronu, zatem pomaga on łagodzić objawy cyklu miesiączkowego gdy poziom tego hormonu spada.

Forma aktywności fizycznej ? Dlaczego nie ?

Współżycie może wspomóc odchudzanie i spalić zbędne kalorie. Podczas stosunku można pozbyć się, aż 400 kalorii. Podczas fizycznych zbliżeń zaangażowane do pracy są prawie wszystkie mięśnie. Częste współżycie zwiększa częstotliwość  i siłę skurczów serca dzięki czemu  wspomaga przepływ limfy.

         Więź emocjonalna między partnerami wzrasta dzięki zbliżeniom fizycznym. Daje on poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Orgazm powoduje  uwolnienie oksytocyny nazywanej hormonem miłości – sprawia ona że potrzeba bliskości między partnerami wzrasta.

        

         Badania wykazują że aż 90 % dorosłych Polaków jest zadowolonych ze swojego życia w sypialni.

Dodaje nam WITALNOŚCI  - zyski płynące z satysfakcjonującego życia sypialnianego są niezliczone i obejmują naszą fizyczność jak i samopoczucie psychiczne.

Nie pozostaje nic innego – Tylko się kochać !

VitalClub.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję