VitalClub.pl

Fizyka kwantowa

Opublikowano: 01-04-2021

Wróć do spisu artykułów


Niewidzialny krok do zrozumienia świadomości, czyli fizyka kwantowa cz. 1.

 

            W sieci krąży mnóstwo artykułów oraz fragmentów książek opisujących zjawisko mechaniki kwantowej. Jednakże znaczna część z nich pozostawia po sobie tylko więcej pytań, niż odpowiedzi. Jedna z najmłodszych dziedzin nauki zaskakuje nas z każdym kolejnym odkryciem, ponieważ wyniki eksperymentów dają wyniki, które nie tylko ciężko wyjaśnić, ale i w które w ogóle ciężko uwierzyć. Sam Albert Einstein do końca swojego życia nie mógł się pogodzić z własnym odkryciem, które w znacznym stopniu przyczyniło się do otrzymania przez niego najbardziej prestiżowej nagrody w świecie nauki.

            Czym jest fizyka kwantowa i jaki ma wpływ na obiekty w świecie fizyki klasycznej?

We „wprost proporcjonalnym do opisywanego zjawiska skrócie” fizyka kwantowa to wszelkie zjawiska zachodzące w mikroskali. I mowa tutaj o skali tak bardzo „mikro”, że praktycznie już bardziej „mikro” być nie może. Jedną z podstawowych kwestii odróżniających fizykę kwantową od klasycznej jest brak możliwości przewidzenia rezultatów danego eksperymentu, ponieważ wbrew intuicyjności znanej z fizyki klasycznej, możemy jedynie mówić o prawdopodobieństwie wystąpienia danego wyniku. Jest to efekt dotąd nieznany, a spędzający sen z powiek ówczesnym prekursorom tej dziedziny nauki.

A co z wpływem na świat widzialny gołym okiem? Tutaj gama zależności jest stale badana i poszerzana o kolejne odkrycia. Już wiadomo, że w niedalekiej przyszłości zjawiska mechaniki kwantowej zostaną zastosowane do stworzenia supernowoczesnych komputerów kwantowych. Splątanie kwantowe natomiast umożliwia zastosowanie zjawiska teleportacji. Teleportacji, nie do końca wyglądającej tak jak na filmach z wielkiego ekranu, ale wciąż polegającej na zniknięciu danego obiektu i pojawieniu się go w innym miejscu. Dzisiejsze eksperymenty polegają na kwantowym teleportowaniu coraz większych grup molekuł o coraz większych parametrach.

Ważnym czynnikiem rozważań nad wpływem fizyki kwantowej na nasze życie jest psychologia kwantowa. Głównymi założeniami tego nurtu są dogmaty opierające się na materializowaniu naszych myśli, co za tym idzie na realizacje celów. Według tej teorii ogromny wpływ na urzeczywistnienie się naszego życia ma nasza podświadomość. Bezkompromisowym jest fakt, że osoba, która myśli pozytywnie osiąga pozytywne rezultaty, natomiast osoba, która myśli negatywnie – negatywne. To zjawisko opierające się bezpośrednio na psychologii kwantowej, a którego efekty można dostrzec obserwując własne życie.

VitalClub.pl

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję